Meri Kids
2024/06/23 01:35
Zaloguj się
25
1327

Regał montessori na zabawki, książki, niski L - naturalny lakierowany

Masz pytanie? Napisz do nas
ilość - +

towar niedostępny

Koszt dostawy: Sprawdź
Wysyłka w: 48 godzin
Dostępność (szt.): 30
100-dniowe prawo do zwrotu
Opis

Regał na zabawki 

Regał na zabawki spełnia postulat Marii Montessori, który głosi, że dzieci muszą mieć możliwość samodzielnego wyboru aktywności. Dzięki temu wykształca pewność siebie oraz mo swobodnie zmieniać i dostosowywać do konkretnych sytuacji podejmowane decyzje. 

Wybierając do pokoju dziecka regał na zabawki, zapewnisz maluchowi przestrzeń, która wspierać będzie jego rozwój. Pociecha w wieku przedszkolnym chętnie korzysta z właściwie zaprojektowanych mebli, z których bierze zabawki lub pomoce i przenosi je w rejon swoich zajęć, by później odłożyć z powrotem miejsce. Obserwuj proces podejmowania decyzji przez dziecko. Jeżeli wspierać będziesz tę umiejętność, w dorosłym życiu stanie się ona bardzo ważną cechą tego dojrzałego już człowieka. 

Regał na zabawki posiada trzy półki, do których dziecko ma nieograniczony dostęp. Mebel stoi bezpośrednio na podłodze i mierzy zaledwie 44cm wysokości. 

 

REGAŁ NA ZABAWKI SPEŁNIA WYMAGANIA METODY MONTESSORI: ZABAWKI SĄ ŁATWO DOSTĘPNE, PRZEZ CO MOŻLIWY JEST ICH SWOBODNY I PRZEMYŚLANY WYBÓR. 

 

Regał na zabawki wykonany został z 15mm sklejki stworzonej z certyfikowanego drewna liściastego. Materiał ten przeznaczony jest do wyrobu zabawek i mebli dziecięcych. 

Regał na zabawki został zaprojektowany tak, aby dziecko mogło się po nim wspiąć i nie spowodować przewrócenia mebla. Zawdzięcza to przesunięciu do tyłu niskiego środka ciężkości przez dodanie masywnych pleców.  

Wszystkie elementy regału zostały starannie ręcznie wykończone i są pozbawione ostrych krawędzi. Zabezpieczono je certyfikowanymi preparatami posiadającymi odpowiednie atesty.  

 

REGAŁ NA ZABAWKI OFEROWANY JEST W SPOKOJNYCH KOLORACH: NATURALNYM, SZARYM, BIAŁYM, MIĘTOWYM I NIEBIESKIM. STANOWI ON DOSKONAŁY KOMPLET Z BIBLIOTECZKĄ DLA DZIECI, KTÓRA DOSTĘPNA JEST W NASZYM SKLEPIE W TAKICH SAMYCH BARWACH. 

 

Montaż regału odbywa się przy użyciu zwykłego śrubokręta i trwa około 5 minut. 

 

Pokój według Montessori 

Metoda Montessori to przede wszystkim idea i sposób nauczania. Ale nie tylko - Maria Montessori dużo uwagi poświęciła przestrzeni otaczającej dziecko. Obszarem aktywności małego człowieka jest nie tylko szkoła czy przedszkole, ale przede wszystkim pokój, w którym śpi i bawi się, a więc spędza dużą część swojego życia. Od Ciebie zależy, czy odpowiednie zorganizowanie tej przestrzeni sprzyjać będzie rozwojowi samodzielności i kreatywności dziecka.  

Pokój dziecięcy powinien być wnętrzem przyjaznym i bezpiecznym, a do tego urządzonym minimalistycznie i skierowanym w stronę natury. 

Liczba mebli i ich konfiguracja to kwestia, która uzależniona jest przede wszystkim od wieku dziecka. Istnieją jednak pewne elementy typowe dla pokoju Montessori, które powtarzają się w każdej aranżacji. 

 

OFEROWANY REGAŁ NA ZABAWKI SPEŁNIA WSZYSTKIE WYMOGI STAWIANE PRZEZ MARIĘ MONTESSORI MEBLOM DZIECIĘCYM.  

 

Harmonijna i zorganizowana przestrzeń 

 

Przedstawiamy najważniejsze założenia pedagogiki Montessori, istotne z punktu widzenia umeblowania dziecięcego pokoju. 

 

Bezpieczeństwo. We wnętrzach zajmowanych przez najmłodsze dzieci nie powinny znaleźć się elementy stanowiące dla nich ryzyko podczas zabawy. Mamy tu na myśli przede wszystkim ostre krawędzie, odsłonięte kontakty czy kanciaste rogi mebli. Niedopuszczalne jest też wygradzanie barierkami obszarów pokoju.  

Dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. 

Regał na zabawki zbudowany został ze sklejki z drewna liściastego wykończonej przez zeszlifowanie kantów i zaokrąglenie rogów. Materiał spełnia wszystkie międzynarodowe standardy dotyczące wyrobów z drewna, z którymi stały kontakt mają dzieci. 

Regał na zabawki zaprojektowano tak, by jego środek ciężkości - dzięki masywnym plecom - znalazł się jak najniżej. 

 

WSPINANIE SIĘ DZIECKA NA PÓŁKI NIE SPOWODUJE PRZEWRÓCENIA SIĘ REGAŁU. 

 

Swoboda poruszania się i łatwy dostęp do zabawek. W dziecięcym pokoju Montessori kluczową rolę odgrywa swoboda poruszania się oraz niczym nieograniczony dostęp do wszystkich elementów wyposażenia. Jego wystrój powinien nie tylko umożliwiać, ale i zachęcać dziecko do odkrywania nowych przedmiotów oraz do korzystania z dobrze już znanych. 

Regał na zabawki stawiany jest nisko, bezpośrednio na podłodze. Nie odstaje zbytnio od ściany (ma głębokość 35cm), dzięki czemu umożliwia swobodną aranżację pokoju. Regał posiada trzy półki, a znajdujące się na nich zabawki są łatwo dostępne nawet dla bardzo małego dziecka. 

 

REGAŁ NA ZABAWKI POSIADA WYSOKOŚĆ 70CM. UMOŻLIWIA TO DZIECKU BEZPROBLEMOWY DOSTĘP DO ZABAWEK I ZACHĘCA DO ODŁOŻENIA ICH NA MIEJSCE PO ZABAWIE. 

 

Prostota niemal minimalistyczna. Nadmiar przedmiotów w pokoju dziecięcym nie tylko ogranicza ruchy malucha, ale może utrudnić mu koncentrację. Wybierając meble, należy wybierać takie, które są w danym okresie rozwojowym dla niego nieodzowne. W pokoju dziecka każdy przedmiot - mamy tu na myśli książki i zabawki - powinien mieć swoje miejsce.  

 

Spokojna kolorystyka. Metoda Montessori zakłada użycie stonowanej palety barw. Nie oznacza to, że dziecięcy pokój musi być nudny. Przecież same zabawki i książki wnoszą do wnętrza moc kontrastujących z otoczeniem kolorów! Dobrym wyborem są meble o jasnym wybarwieniu. 

 

Materiały bezpieczne dla zdrowia i środowiska 

 

Brak ciężkich metali - norma PN-EN71-3 

Nawet najbardziej niewinnie wyglądająca zabawka w rękach badającego świat małego człowieka może okazać się niebezpieczna. Na jego zdrowie wpływ mają też meble znajdujące się w pokoju dziecięcym. Z tego powodu każdy tego rodzaju produkt musi być dokładnie przebadany. Wymagania stawiane zabawkom i meblom dziecięcym określa między innymi Europejski Standard EN 71, którego część trzecia (EN 71-3) dotyczy migracji szkodliwych pierwiastków m.in. z takich produktów jak farby i lakiery. Norma określa limity oraz metodykę badań migracji ośmiu pierwiastków: antymonu, arsenu, baru, kadmu, chromu (III), ołowiu, rtęci oraz selenu.  

 

SKLEJKA ZABEZPIECZONA JEST ATESTOWANYMI LAKIERAMI WODNYMI, A W PRZYPADKU BARWIENIA POWIERZCHNI ZABAWEK ZASTOSOWANE SĄ JEDYNIE BEZPIECZNE LAKIERY KOLOROWE. 

 

Bezpieczne stężenie formaldehydu - klasa higieniczności E01 

Formaldehyd jest oficjalnie uznawany za substancję toksyczną zanieczyszczającą powietrze w pomieszczeniach. Wdychanie powietrza we wnętrzu zawierającym zbyt dużo stężonego formaldehydu może być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego regulacje dotyczące ilości emisji formaldehydu są niezwykle rygorystyczne.  Używane przez nas sklejki posiadają tzw. klasę higieniczności E01, co oznacza minimalną, całkowicie bezpieczną dla zdrowia emisję formaldehydu. Spełniają też bardzo surowe wymogi certyfikatu CARB ULEF, dotyczącego emisji szkodliwych substancji. 

 

DO PRODUKOWANIA MEBLI NIE SĄ STOSOWANE SKLEJKI LAMINOWANE I MELAMINOWANE. 

 

Bezpieczeństwo zasobów leśnych - certyfikat FSC 

Certyfikat FSC to organizacja zajmująca się certyfikacją lasów oraz produktów z drewna i papieru. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. Oznacza to, że drzewa ścinane celem pozyskiwania z nich materiałów do produkcji, uzupełniane są - zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - nowymi nasadzeniami, rekompensującymi środowisku ubytki.  

 

STOSOWANA SKLEJKA POSIADA CERTYFIKAT FSC, WIĘC MOŻESZ BYĆ PEWIEN, ŻE KUPUJĄC MEBEL NIE PRZYCZYNIASZ SIĘ DO ZUBAŻANIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO. 

 

Specyfikacja produktu 

Wymiary : 

 • szerokość:    90cm 
 • wysokość:    44cm 
 • głębokość:    35cm 

Materiał: 

sklejka suchotrwała o grubości 15 mm 

Kolory: 

 • naturalny 
 • biały 
 • szary 
 • miętowy 
 • niebieski 

Atesty i normy: 

 • FSC,  
 • klasa higieniczności E01,  
 • CARB ULEF, 
 • PN-EN71-3. 

 

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium