Pomocnik kuchenny Montessori, wieża edukacyjna
Wieża edukacyjna Montessori, czyli pomocnik kuchenny, może być jednym z najpożyteczniejszych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu w związku z rosnącym zainteresowaniem dziecka wszystkim tym, co robi mama lub tata.
Maluchy od momentu, gdy mogą już samodzielnie stać, są bardzo chętne do poznawania otaczającego je świata wszystkimi pięcioma zmysłami. Aby sprostać tym potrzebom rozwojowym należy właściwie zorganizować swoją pracę i odpowiednio wyposażyć mieszkanie. Duże znaczenie będzie miał tu pomocnik kuchenny Montessori.
Pomocnik kuchenny - główne cechy
Materiał
Pomocnik kuchenny wykonano ze sklejki brzozowej przeznaczonej na produkcję zabawek i mebli dziecięcych. W związku z tym posiada szereg atestów i certyfikatów gwarantujących bezpieczeństwo dziecka, z którymi zapoznajemy na zakończeniu tego opisu.
Bezpieczeństwo
Dziecięcy stołek lub krzesło podnoszą malucha na wyższy poziom, ale szkrab może łatwo z nich spaść. Wieża edukacyjna została zbudowana z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa. Jest stabilna i ma szeroką podstawę z czterema nogami, co gwarantuje jej dobrą stabilność. Stopnie wyłożone są materiałem antypoślizgowym, a za plecami dziecka znajduje się drążek zapobiegający wypadnięciu malucha.
Uniwersalność
Istnieją dwie różne wysokości, na których dziecko może stać, w zależności od wieku i wzrostu. Aby zmienić położenie platformy, potrzebujesz tylko klucza, który znajduje się w zestawie i ok. 1 minuty wolnego czasu.
Co daje dziecku i Tobie pomocnik kuchenny?
Pomocnik kuchenny wspiera poczucie niezależności
Pomocnik kuchenny, zwany również wieżą edukacyjną, pomaga dziecku w naturalnym dążeniu do wykonywania czynności podpatrzonych u rodziców. Kuchnia to miejsce, w którym w ciągu dnia dzieje się najwięcej. Barierą dla malucha jest jego niewielki wzrost, a co za tym idzie niemożność dosięgnięcia blatu kuchennego i przedmiotów, które się na nim znajdują.
Pomocnik kuchenny umożliwia dziecku samodzielne wchodzenie i schodzenie z wieży. Ma dwa szerokie stopnie, dzięki którym taka wspinaczka jest bezpieczna. Wieża edukacyjna daje maluchowi szansę samodzielnego odkrywania jedzenia, artykułów higieny i naczyń, a także wykonywania prostych, zaaranżowanych przez mamę czynności. Fakt, że dzieci uczą się robić te rzeczy samodzielnie, buduje w nich pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Spędzanie więcej czasu razem
Pomocnik kuchenny sprawia, że macie okazję spędzić razem maksymalnie dużo czasu bez uszczerbku na harmonogramie prac domowych. Dziecko z zachwytem pomoże Ci umyć warzywa, a nawet je - w warunkach zachowania pełnego bezpieczeństwa - pokroić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch pomógł w soleniu i dodawaniu przypraw. To sytuacja, w której wszyscy wygrywają: obiad został przygotowany, a Ty spędziłaś z dzieckiem sporo czasu na wspólnej, kształcącej zabawie.
Pomocnik kuchenny pomaga poznawać nowe potrawy
Korzystanie przez dziecko z wieży edukacyjnej pomaga rozbudzić jego apetyt i chęć spróbowania nowych potraw. Maluch poznaje warzywa w trakcie zabawy, co może sprawić, że będzie bardziej chętny na ich jedzenie podczas obiadu lub kolacji. Powtarzana ekspozycja i uczenie się sensoryczne to jedne z najlepszych znanych strategii w tym zakresie, gdyż niechęć do próbowania nowych pokarmów jest przejawem instynktu obronnego. Więc im częściej dziecko ma szansę zobaczyć, dotknąć i zbadać składniki, których używasz do obiadu, tym większe są szanse, że zaakceptuje to, co znajdzie później na swoim talerzu.
Wieża edukacyjna do wielu zastosowań
Pomocnik kuchenny nadaje się do użytku również poza kuchnią. Dzięki wieży edukacyjnej maluch może przeglądać książeczki, które leżą na "dorosłym" stole, grać z rodzicami lub bawić się swoimi zabawkami. Przy odrobinie kreatywności można za pomocą koca stworzyć dziecku namiot lub zorganizować przedstawienie kukiełkowe.
Materiały bezpieczne dla zdrowia i środowiska
Brak ciężkich metali - norma PN-EN71-3
Nawet najbardziej niewinnie wyglądająca zabawka w rękach badającego świat małego człowieka może okazać się niebezpieczna. Z tego powodu każdy tego rodzaju produkt musi być dokładnie przebadany, zanim otrzyma je dziecko. Wymagania stawiane zabawkom określa między innymi Europejski Standard EN 71, którego część trzecia (EN 71-3) dotyczy migracji szkodliwych pierwiastków m.in. z takich produktów jak farby i lakiery. Norma określa limity oraz metodykę badań migracji ośmiu pierwiastków: antymonu, arsenu, baru, kadmu, chromu (III), ołowiu, rtęci oraz selenu. Badaniu poddane muszą być wszystkie materiały, z których wykonana jest zabawka.
SKLEJKĘ ZABEZPIECZAMY ATESTOWANYMI LAKIERAMI WODNYMI, A W PRZYPADKU BARWIENIA POWIERZCHNI ZABAWEK STOSUJEMY JEDYNIE BEZPIECZNE LAKIERY KOLOROWE.
Bezpieczeństwo zasobów leśnych - certyfikat FSC
Certyfikat FSC to organizacja zajmująca się certyfikacją lasów oraz produktów z drewna i papieru. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. Oznacza to, że drzewa ścinane celem pozyskiwania z nich materiałów do produkcji, uzupełniane są - zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - nowymi nasadzeniami, rekompensującymi środowisku ubytki.
UŻYWANA SKLEJKA POSIADA CERTYFIKAT FSC, WIĘC MOŻESZ BYĆ PEWIEN, ŻE KUPUJĄC NASZ WYRÓB NIE PRZYCZYNIASZ SIĘ DO ZUBAŻANIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO.
Specyfikacja produktu
Wymiary : |
|
Materiał: |
sklejka suchotrwała o grubości 15 mm |
Atesty i normy: |
|
Kitchen helper dla dzieci, pomocnik kuchenny montessori
towar niedostępny