Meri Kids
2024/06/22 23:21
Zaloguj się
25
1296

Biblioteczka niska montessori dla dzieci - miętowa

Masz pytanie? Napisz do nas
ilość - +

towar niedostępny

Koszt dostawy: Sprawdź
Wysyłka w: 48 godzin
Dostępność (szt.): 30
100-dniowe prawo do zwrotu
Opis

Biblioteczka dla dzieci 

Nie czekajmy z wprowadzaniem dziecka w świat książek i przygód literackich bohaterów. To niezwykle ważny czynnik stymulujący rozwój intelektualny naszej pociechy. Łatwy dostęp do książki, możliwość dokonywania świadomych wyborów - to fundamenty metody pedagogicznej Marii Montessori. Powinniśmy więc stwarzać odpowiednie warunki, dzięki którym dziecko będzie mogło wykazywać się samodzielną aktywnością. 

 

KSIĄŻKI ŁATWO DOSTĘPNE DLA DZIECKA TO KLUCZ DO ROZWOJU JEGO KREATYWNOŚCI I ZDOBYWANIA PEWNOŚCI SIEBIE. 

 

Biblioteczka dla dzieci w formie otwartego i przejrzystego w swojej konstrukcji regału na książki jest idealną propozycją dla miłośników harmonii oraz prostoty wnętrz.  Zgodnie z zasadami metody Montessori, mebel ten ma za zadanie wsparcie dziecka w jego rozwoju. Już sam sposób układania książek okładką do przodu umożliwia małemu człowiekowi dokonanie przemyślanego wyboru lektury, a pełna dostępność do półek-kieszeni z poziomu podłogi ułatwia nie tylko dotarcie do upatrzonej pozycji, ale również zachęca do umieszczenia jej później z powrotem na swoim miejscu. Takie rozwiązanie uczy samodyscypliny i dbałości o własną przestrzeń.  

Biblioteczka dla dzieci została wykonana ręcznie ze sklejki o grubości 15mm wyprodukowanej z drewna liściastego. Pomalowano ją całkowicie bezpiecznymi dla środowiska i zdrowia dziecka lakierami i farbami spełniającymi m.in. warunki europejskiej normy PN EN 71.3. 

Wszystkie ostre rogi i kanty zostały zeszlifowane i zaokrąglone, a konstrukcja zapewnia stabilność wzmocnioną masywnymi plecami, dzięki czemu nawet wspinanie się po półkach nie spowoduje przewrócenia mebla. 

Produkt przeznaczony jest do samodzielnego montażu, do którego potrzebujemy jedynie śrubokrętu i kilku minut wolnego czasu. 

Metoda Montessori, a aranżacja pokoju dziecka 

Metoda Marii Montessori zakłada naukę poprzez zabawę. Przede wszystkim jednak ukierunkowana jest na wszechstronny rozwój dziecka, ze szczególnym naciskiem na kształcenie twórczego i logicznego myślenia.  

Czy istnieje odniesienie sposobu wychowywania do umeblowania dziecięcego pokoju? Jak najbardziej! Przestrzeń ta powinna być zorganizowana tak, by dziecko nie napotykało na żadne ograniczenia, miało łatwy dostęp do wszystkich elementów wyposażenia przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. 

 

Bezpieczeństwo dziecka 

Bezpieczeństwo to podstawowy aspekt urządzania pokoju dla dziecka. Nie powinny się w nim znajdować ciężkie i niebezpieczne przedmioty ani ostre krawędzie, a wszelkie rogi muszą być odpowiednio zaokrąglone lub zabezpieczone. 

BIBLIOTECZKA DLA DZIECI WYKONANA ZOSTAŁA ZE SKLEJKI DREWNIANEJ PRZEZNACZONEJ DO WYROBU MEBLI I ZABAWEK DLA DZIECI. WSZYSTKIE KANTY I ROGI ODPOWIEDNIO WYSZLIFOWANO I ZAOKRĄGLONO. KONSTRUKCJA JEST IDEALNIE WYWAŻONA I WŁAŚCIWIE ZAPROJEKTOWANA.  

Nawet gdyby nasza pociecha chciała potraktować mebelek jako ścianę wspinaczkową, nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo. Biblioteczka zachowa swoją stabilność i nie przewróci się.  

Brak barier 

Metoda Marii Montessori sugeruje, aby przestrzeń została urządzona w sposób przyjazny, zapewniający dziecku swobodne poruszanie się i dostęp do swoich rzeczy. 

Biblioteczka dla dzieci to mebelek nie zajmujący dużo przestrzeni - w najgłębszym miejscu liczy jedynie 35 cm. Ustawia się ją bezpośrednio na podłodze, więc dostęp do czterech półek-kieszeni jest bardzo łatwy. 

 

BIBLIOTECZKA DLA DZIECI POSIADA JEDYNIE 44 CM WYSOKOŚCI, CO SPRAWIA, ŻE DOSTĘP DO NAWET NAJWYŻSZEJ PÓŁKI JEST DLA DZIECKA W PEŁNI KOMFORTOWY. 

 

Prostota i porządek 

W pokoju dziecięcym powinna dominować prostota. Maria Montessori dużą rolę przykładała do starannego uporządkowania przestrzeni. Służyć temu powinny odpowiednio dobrane meble. 

Biblioteczka dla dzieci jest konstrukcją przejrzystą i łatwą w użytkowaniu.  

 

CZTERY DOSTĘPNE Z POZIOMU PODŁOGI PÓŁKI-KIESZENIE UMOŻLIWIAJĄ PRZECHOWYWANIE SPOREJ ILOŚCI KSIĄŻECZEK. FAKT, ŻE USTAWIAĆ JE MOŻNA JEDYNIE OKŁADKĄ DO PRZODU, POZYTYWNIE WPŁYWA NA SZYBKIE ODNALEZIENIE PRZEZ DZIECKO INTERESUJĄCEJ JE POZYCJI. 

 

Kolorystyka 

Ważną kwestią, której warto poświęcić uwagę, jest kolorystyka dziecięcego pokoju. W metodzie Montessori kolory powinno wybierać się intuicyjnie, bez stosowania utartych schematów (np. róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców).  

BIBLIOTECZKĘ DLA DZIECI MOŻNA ZAMÓWIĆ W KOLORZE NATURALNYM LUB BIAŁYM, SZARYM, MIĘTOWYM CZY NIEBIESKIM. NA TAKIM TLE OKŁADKI KSIĄŻECZEK BĘDĄ WSPANIALE SIĘ PREZENTOWAĆ. 

 

Funkcjonalność 

W pokoju dziecka nie powinno być przedmiotów zbędnych, które do niczego nie służą. Funkcje istniejących mebelków muszą być jasne i łatwo rozpoznawalne. Dziecko bez trudu powinno orientować się, gdzie umieścić ma książkę, a gdzie zabawkę. 

 

Materiały bezpieczne dla zdrowia i środowiska 

 

Brak ciężkich metali - norma PN-EN71-3 

Nawet najbardziej niewinnie wyglądająca zabawka w rękach badającego świat małego człowieka może okazać się niebezpieczna. Na jego zdrowie wpływ mają też meble znajdujące się w pokoju dziecięcym. Z tego powodu każdy tego rodzaju produkt musi być dokładnie przebadany. Wymagania stawiane zabawkom i meblom dziecięcym określa między innymi Europejski Standard EN 71, którego część trzecia (EN 71-3) dotyczy migracji szkodliwych pierwiastków m.in. z takich produktów jak farby i lakiery. Norma określa limity oraz metodykę badań migracji ośmiu pierwiastków: antymonu, arsenu, baru, kadmu, chromu(III), ołowiu, rtęci oraz selenu.  

 

SKLEJKA ZABEZPIECZONA JEST ATESTOWANYMI LAKIERAMI WODNYMI, A W PRZYPADKU BARWIENIA POWIERZCHNI ZABAWEK STOSOWANE SĄ JEDYNIE BEZPIECZNE LAKIERY KOLOROWE. 

 

Bezpieczne stężenie formaldehydu - klasa higieniczności E01 

Formaldehyd jest oficjalnie uznawany za substancję toksyczną zanieczyszczającą powietrze w pomieszczeniach. Wdychanie powietrza we wnętrzu zawierającym zbyt dużo stężonego formaldehydu może być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego regulacje dotyczące ilości emisji formaldehydu są niezwykle rygorystyczne.  Używane przez nas sklejki posiadają tzw. klasę higieniczności E01, co oznacza minimalną, całkowicie bezpieczną dla zdrowia emisję formaldehydu. Spełniają też bardzo surowe wymogi certyfikatu CARB ULEF, dotyczącego emisji szkodliwych substancji. 

 

Bezpieczeństwo zasobów leśnych - certyfikat FSC 

Certyfikat FSC to organizacja zajmująca się certyfikacją lasów oraz produktów z drewna i papieru. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. Oznacza to, że drzewa ścinane celem pozyskiwania z nich materiałów do produkcji, uzupełniane są - zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju -  nowymi nasadzeniami, rekompensującymi środowisku ubytki.  

 

 

Specyfikacja produktu 

Wymiary : 

·   szerokość:       50cm 

·   wysokość:        44cm

·   głębokość:       35cm 

Materiał: 

sklejka suchotrwała o grubości 15 mm 

Kolory: 

·   naturalny 

·   naturalny lakierowany

·   biały 

·   szary 

·   miętowy 

·   niebieski 

Atesty i normy: 

·   FSC,  

·   klasa higieniczności E01,  

·   CARB ULEF, 

·   PN-EN71-3. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium