Meri Kids
2024/05/22 19:06
Zaloguj się
Jakie łóżko piętrowe wybrać dla swoich dzieci?
Jakie łóżko piętrowe wybrać dla swoich dzieci?

Łóżko piętrowe łączy w sobie funkcjonalność, za którą cenią je rodzice, z atrakcyjną formą kochaną przez dzieci. Jakie łóżko piętrowe wybrać, aby stworzyć w pokoiku dziecięcym idealną przestrzeń do odpoczynku i zabawy? Mimo, że na pierwszy rzut oka podjęcie trafnej decyzji może wydawać się trudne, to mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik ułatwi Ci realizację tego zadania. Wyjaśnimy w nim między innymi: od kiedy łóżko piętrowe dla dzieci jest dobrym pomysłem, czy jest to bezpieczne rozwiązanie oraz czym się kierować podczas wyboru tego mebla. Zapraszamy do lektury!

Od kiedy łóżko piętrowe dla dzieci jest opcją wartą rozważenia?

Jedno z podstawowych pytań, które zadają sobie rodzice w związku z zakupem tego rodzaju mebla, dotyczy tego, od jakiego wieku dzieci mogą korzystać z łóżka piętrowego. Konieczność wchodzenia po szczebelkach drabinki na górny materac powoduje u niektórych opiekunów obawę, że ich pociecha poślizgnie się lub, już po wejściu na górę, spadnie z łóżka i zrobi sobie krzywdę. Pewne wątpliwości wzbudza również to, od kiedy maluchy mogą swobodnie korzystać z dolnej części łóżka. Producenci wysokiej jakości łóżek piętrowych dla małych dzieci oczywiście dokładnie przemyśleli te kwestię i w specyfikacji swoich produktów zamieszczają informację o tym, jacy użytkownicy mogą z nich korzystać. Wśród zamieszczonych danych znajduje się nie tylko wiek dziecka, uprawniający je do skorzystania z górnego lub dolnego materaca, ale także m.in. maksymalna dopuszczalna waga.

Niezależnie od tego, że poszczególne ustalenia mogą się różnić, to dla ułatwienia warto wskazać ogólną granicę wiekową, od kiedy łóżko piętrowe dla dzieci może się sprawdzić w Twoim domu. Zazwyczaj przyjmuje się, że dolna część łóżka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, które ukończyły już trzy lata, natomiast górny poziom to miejsce dla starszaków powyżej szóstego roku życia.

Łóżko piętrowe dla dzieci – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne? To bez dwóch zdań najistotniejsza wątpliwość, jaka towarzyszy rodzicom przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyposażeniu pokoi dziecięcych w tego rodzaju łóżko. Pozornie wydaje się, że konstrukcja łóżka piętrowego nie zapewnia odpowiedniej ochrony dzieciom – u opiekunów mogą pojawić się obawy o zerwanie górnej części łóżka czy przypadkowe zsunięcie się z niej śpiącego maluszka. Należy jednak zaznaczyć, że odpowiednie użytkowanie łóżka piętrowego uznanego producenta nie stanowi zagrożenia dla dzieci. Tego rodzaju meble wyposażone są w specjalne barierki, które zapobiegają sytuacji, w której Twoja pociecha, podczas przewracania się z boku na bok, mogłaby spaść z górnego poziomu. Co istotne, osobne barierki ochronne są obecne także w dolnej części łóżka, dzięki czemu każde z dzieci jest prawidłowo chronione i ma zapewniony komfortowy sen.

W kontekście tego, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, warto poruszyć także kwestię solidności wykonania stelaża i ramy łóżka. Bardzo dobrze wypadają pod tym względem łóżka piętrowe o drewnianej konstrukcji, które łączą w sobie nieprzeciętną trwałość oraz wytrzymałość na różnego rodzaju obciążenia, z elegancją i ekologicznym sznytem. Jeśli interesuje Cię drewniane, bezpieczne łóżko piętrowe dla dzieci i zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiedni model, to w asortymencie Meri-Kids z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojej pociechy lub pociech.

Jakie są rodzaje łóżek piętrowych dla dzieci?

Kiedy wiesz już, od kiedy łóżko piętrowe dla dzieci będzie rozsądnym rozwiązaniem oraz znasz odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, przyszedł czas, aby wyjaśnić, na jakie rodzaje mebli z tej kategorii możesz się zdecydować. Do najpopularniejszych typów łóżek piętrowych należą można zaliczyć trzy grupy produktów.

 • Łóżka piętrowe podwójne – charakterystyczną cechą tych rozwiązań jest to, że zapewniają one minimum dwa miejsca do spania, położone na różnych poziomach: górnym i dolnym. Do posłania górnego prowadzi najczęściej drabinka lub schodki. Warto podkreślić, że niektóre łóżka piętrowe podwójne wzbogacają pokój o jeszcze jedno – trzecie – wygodne miejsce do snu: zazwyczaj jest ono schowane wewnątrz konstrukcji i można je wysunąć z boku mebla.
 • Łóżko piętrowe pojedyncze – jest to druga z bardzo popularnych grup łóżek piętrowych, polecana raczej starszym dzieciom w wieku powyżej sześciu lat. Wybierając łóżko piętrowe pojedyncze, zapewnia się pociesze ergonomiczny mebel, zagospodarowując przestrzeń pod miejscem do spania poprzez umieszczenie w niej np. biurka czy regału. To świetne rozwiązanie w przypadku, gdy problemem jest mała ilość miejsca w pokoju.
 • Łóżko piętrowe na antresoli – stanowi pewną odmianę łóżka piętrowego pojedynczego, jednak w tym przypadku pod posłaniem nie ma biurka czy szafy, tylko wolna przestrzeń. Można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów, a szczególnie dobrze nadaje się ona na przytulny i barwny kącik zabaw.

Decydując o tym, jakie łóżko piętrowe wybrać, warto rozważyć także materiał, z którego zostało ono wykonane. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wyróżnia się m.in.:

 • łóżka piętrowe drewniane,
 • łóżka piętrowe wykonane z płyty MDF,
 • łóżka piętrowe metalowe.

Naszym zdaniem optymalny jest wybór drewnianego łóżka dla dziecka, które zapewnia nie tylko bezpieczeństwo pociechy, ale także doskonałą trwałość i piękny wygląd.

Łóżko piętrowe – jakie wybrać, aby sprawdziło się w przypadku Twoich pociech?

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, gdy szuka się niezawodnego łóżka piętrowego dla dzieci? Jeśli chcesz wybrać odpowiedni model, zwróć uwagę na każdy z przedstawionych poniżej aspektów.

 • Wytrzymałość i bezpieczeństwo – jak zawsze w przypadku akcesoriów dla dzieci, tak i w tym przypadku, kupując łóżko piętrowe dla maluszków, musisz zwrócić uwagę na to, czy dany model zapewnia wymagany poziom bezpieczeństwa oraz jest wystarczająco trwały. Co istotne, kwestie bezpieczeństwa wiążą się nie tylko z solidną, stabilną konstrukcją oraz jakością materiałów stosowanych do łączenia jej elementów, wykorzystaniem odpowiednich barierek czy prawidłowym wykonaniem schodków bądź drabinki. Bardzo ważne jest również to, aby wszystkie farby i lakiery wykorzystane do pomalowania łóżka były nietoksyczne i spełniające wymogi produktów, z jakimi mogą obcować najmłodsi. Powinny one posiadać odpowiednie atesty.
 • Rodzaj mebla i gwarantowane przez niego udogodnienia – chcąc kupić łóżko piętrowe, musisz uwzględnić to, ilu dzieciom ma służyć oraz jakie możliwości powinno oferować. Innego rodzaju łóżko sprawdzi się w przypadku pojedynczego dziecka w wieku szkolnym, a inny wybór będzie optymalny w przypadku dwójki dzieci mieszkających w małym pokoju, gdzie brakuje miejsca na osobne łóżka.
 • Rozmiar łóżka piętrowego – ten parametr jest bardzo istotny z wielu różnych powodów. Przede wszystkim w przypadku piętrowego łóżka należy wziąć pod uwagę to, aby nie zajmowało za dużo miejsca w pokoju dziecka. Trzeba również zastanowić się, jak długo ten mebel ma służyć każdemu z dzieci – decydując się na rozwiązanie z materacem w rozmiarze 90 x 200, kupujesz łóżko, które może w spokoju wystarczyć nawet do osiągnięcia przez nie pełnoletniości.

Na to, jakie łóżko piętrowe wybrać wpływają także m.in. materiał, z którego je wykonano, kluczowe parametry związane z odległościami np. między dwoma poziomami łóżka czy górnym posłaniem a sufitem oraz aspekty estetyczne, pozostające oczywiście kwestią indywidualną.

Dlaczego warto wybrać łóżko piętrowe dla rodzeństwa lub jedynaka?

Łóżko piętrowe, jak każdy produkt, ma swoje zalety i wady, ale nie ma przypadku w tym, że zarówno rodzice, jak i ich dzieci uwielbiają ten rodzaj mebli. Co sprawia, że warto wybrać łóżko piętrowe dla dziecka?

 • Funkcjonalność – zakup łóżka piętrowego z biurkiem lub na antresoli dla jednego dziecka czy w wersji dla dwójki dzieci to strzał w dziesiątkę w przypadku mniejszych pokojów. Ten typ mebla zapewnia oszczędność miejsca, a przy tym pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie i w pełni wydobyć potencjał z każdego jego metra kwadratowego. Warto przy tym podkreślić, że wysokie łóżko piętrowe pozwala zagospodarować również „przestrzeń powietrzną” w pokoju dziecięcym, która w innym wypadku nie byłaby odpowiednio eksploatowana.
 • Bezpieczeństwo – wysokiej jakości łóżka piętrowe stanowią odpowiednie rozwiązanie zarówno w przypadku małych brzdąców, jak i starszych dzieci, które potrzebują więcej miejsca dla siebie. Dzięki zastosowaniu solidnych barierek udaje się zminimalizować ryzyko wypadnięcia z łóżka. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu materacy o grubości dopasowanej do wysokości barierek.
 • Niebanalny design – ogromną zaletą łóżek piętrowych dla większych i mniejszych dzieci jest wyjątkowo atrakcyjny wygląd tych mebli. Jesteśmy przekonani, że sięgając po jedno z łóżek z naszej oferty, zapewnisz swoim maluchom akcesorium, które z miejsca skradnie ich serca i będzie stanowić ulubiony element aranżacji pokoju.
 • Szeroki wybór modeli łóżek piętrowych – dzięki dużej różnorodności produktów z tej kategorii, można je bez trudu dobrać zarówno, gdy szuka się odpowiedniego rozwiązania dla jedynaka, jak i dla dwójki, a nawet trójki rodzeństwa.
 • Dobra cena – ile kosztuje łóżko piętrowe sprawdzonej jakości? Jest to koszt rzędu kilku tysięcy złotych (w zależności od modelu oraz rozmiaru), jednak z uwagi na korzyści płynące z tego rozwiązania, można wskazaną cenę uznać za naprawdę atrakcyjną.

Potrzebujesz unikalnego łóżka piętrowego, które sprawi, że Twoje pociechy będą spać spokojnie, a w trakcie dnia uśmiech nie będzie schodzić im z twarzy? Nasz sklep z artykułami dla dzieci Meri-Kids oferuje szeroki wybór łóżek piętrowych renomowanych producentów takich jak np. ceniona marka ADEKO. Dostępne u nas produkty to gwarancja bezpieczeństwa, zaskakującej funkcjonalności, niebanalnego designu oraz wyjątkowej trwałości.

Zapraszamy do składania zamówień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium