Meri Kids
2024/05/22 18:59
Zaloguj się
Jaki materac dla dziecka wybrać? Poradnik
Jaki materac dla dziecka wybrać? Poradnik

Sny pełne przygód, podróży do krainy czarów, spotkań z ulubionymi bohaterami bajek – to wszystko możliwe jest w wygodnym, bezpiecznym łóżku. Aby spełnić te warunki, kluczowe jest wybranie odpowiedniego materaca. Dziś opowiemy o tym, jaki materac dla dziecka wybrać, aby zapewnić mu zdrowy i spokojny sen.

Jaki materac dla dziecka?

Podstawowym kryterium wyboru materaca dla dziecka jest jego wiek. Dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia zalecane są materace nieco twardsze, które zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Starsze dzieci mogą już korzystać z materaców średnio-twardych.

Inne ważne czynniki to:

  • Materiał: wybierajmy materace z materiałów antyalergicznych, łatwo przepuszczających powietrze.
  • Czystość: szukajmy materaców z pokrowcami, które łatwo zdjąć i wyprać.
  • Bezpieczeństwo: materac nie powinien mieć ostrych krawędzi ani narażać dziecka na utknięcie.

Jaki materac do łóżka dziecięcego?

Na stronie Meri-Kids dostępne są trzy rodzaje materaców dla dzieci – BABY, STANDARD i PREMIUM. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości pianki, która zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała. 

  • Materac BABY to doskonały wybór dla najmłodszych. Jest odpowiednio twardy i bezpieczny dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka.
  • STANDARD to materac przeznaczony dla starszych dzieci, zapewniający komfortowy sen dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do ciała.
  • PREMIUM to najwyższa półka – materac dla najbardziej wymagających, z dodatkowym pokrowcem, który można łatwo zdjąć i wyprać.

Jaki materac do łóżeczka dla małego dziecka?

Dla najmłodszych maluchów, które spędzają dużo czasu w łóżeczku, najbezpieczniejszym wyborem jest materac BABY. Jest on odpowiednio twardy, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych, zapobiegając ryzyku nagłej śmierci łóżeczkowej. Ten wariant zapewnia również wysoki poziom higieny podczas użytkowania, ponieważ składa się z systemu kanalików, które zwiększają poziom wentylacji oraz ułatwiają odprowadzanie wilgoci.

Przykłady i rekomendacje

Jako sklep z artykułami dla dzieci polecamy wybór materaca dostosowanego do wieku dziecka. Dla najmłodszych idealny będzie materac BABY, który zapewnia niezbędne wsparcie dla kręgosłupa. Dla starszych dzieci polecamy materac STANDARD lub PREMIUM, które zapewniają nie tylko komfort, ale również łatwość utrzymania czystości dzięki zdejmowanemu pokrowcowi. Materac STANDARD wyróżnia się zastosowaniem sprężystej pianki, która jest delikatnie profilowana strefowo, stanowiąc tym samym idealne podparcie dla ciała. Natomiast materace PREMIUM to produkty, które składają się z warstwy bazowej oraz górnej. Dzięki temu pianka pod wpływem temperatury doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, a ponadto redukuje uciski zwrotne.

Podsumowanie

Wybór materaca dla dziecka to decyzja, która wymaga przemyślenia. Pamiętajmy, że to inwestycja w zdrowie i komfort naszego malucha. Wybierając materac, zwróćmy uwagę na wiek dziecka, materiał, z którego jest wykonany materac, a także łatwość utrzymania go w czystości. Wszystkie te elementy znajdziemy w materacach dostępnych w sklepie Meri-Kids, który oferuje szeroki wybór materaców do łóżka dla dziecka, spełniających najwyższe standardy. W naszej ofercie dostępne są również łóżka dla dzieci drewniane z materacem w zestawie, a także tekstylia, meble i dodatki. Zapraszamy na zakupy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium